БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

З матеріалами для учнів, батьків та педагогів можна ознайомитися за посиланням тут

Правилаповедінки на льоду

/Files/images/на льоду.png

1. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів;

2. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

3.Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

· лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

· тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

· обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;

· тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

· особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

4.Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

5.Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли цю пораду.

6.Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.

7.Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.

8.Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

9.Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:

· не пробивайте поруч багато лунок;

· не збирайтеся великими групами на одному місці;

· не пробивайте лунки на переправах;

· не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

· завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

· тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

/Files/images/пам\'ятка як вибратися.jpg

Правила поведінки на залізниці

/Files/images/залізниця.png

Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Однак, незважаючи на існуючі правила, деякі діти розважаються на залізничних коліях, чіпляються за автозчепи і підніжки вагонів, шукають забав, наражають себе на небезпеку для того, щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, виділитись серед друзів, не розуміючи, що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

Батьки не повинні залишати дітей без нагляду, бути байдужими до тих, хто місцем для ігор та прогулянок обрав залізницю. Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти. Нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ПІШОХОДІВ

  1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішоходних мостах, переходах, тунелях, переїздах. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
  2. Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.
  3. Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.
  4. При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.
  5. Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.
  6. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потягу.
  7. При наближені потягу треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його, і впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
  8. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.
  9. Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.
  10. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.

ПІШОХОДАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

  1. Ходити по залізничним коліям та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.
  2. Переходити і перебігати через колії перед потягом, що наближається, якщо до нього менше ніж 400 метрів.
  3. Переходити колію відразу після проходу потяга, не впевнившись, що по сусідній колії не пересувається рухомий склад.
  4. Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбауму або при червоному світлі світлофору переїзної сигналізації.
  5. Пролізати під вагонами та через автозчепи для переходу через колію.
  6. Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
  7. Пролізати під закритими шлагбаумами на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  8. На електрифікованих лініях підійматися на опори, а також доторкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори рейки.
  9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
  10. Підійматися на дах потягів, вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
  11. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
  12. Підходити ближче ніж на 0,5 метрів до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.
  13. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше 5 метрів від крайнього вагону.
  14. Проходити між розщепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше 10 метрів.
  15. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
  16. Знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.

ПАСАЖИРАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

  1. Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
  2. Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга.
  3. Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.
  4. Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинения і відчинення.
  5. Проїжджати у вантажних потягах без спеціального дозволу.
  6. Знаходитись в потязі у нетверезому стані.
  7. Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.
  8. Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини. Виходити із вагона на міжколіях і знаходитись там під час руху потяга.
  9. Стрибати з платформи на залізничні колії.
  10. Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.
  11. Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських потягів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських потягів.
  12. Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.
  13. Підходити до вагона до повної зупинки потяга.
  14. Без потреби самовільно зупиняти потяг.
  15. Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.
  16. Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського потяга.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.

1 травня – Міжнародний день праці, миру, сонця та тепла

/Files/images/1 травня.png

Любі учні, шановні батьки! Нагадуємо вам, що 1 травня - день весни та праці, вихідний день, тобто завдань для дистанційного навчання не буде. Попереду у вас три вихідних дня - п'ятниця, субота та неділя, так що відпочивайте, насолоджуйтесь теплою погодою, але нагадуємо вам, що ми знаходимося в умовах карантину, тому не забувайте правила поводження у цей період. Згадайте їх, пропонуємо переглянути відео. Будьте здорові! Вітаємо вас зі святом!!!

Посилання на відео правила: https://www.youtube.com/watch?v=8yO3d6hvqL0&feature=emb_logo

7 травня - День радіо

/Files/images/день радіо.png

Перші досліди в галузі радіозв’язку провів американець Малон Лумис в 1868 році. Зв’язок встановлювалася за допомогою двох електропроводів, піднятих над землею на повітряних зміях. Перший провід служив антеною радіопередавача, а другий - антеною радіоприймача. Лумісу в присутності членів Конгресу США вдалося передати сигнал на відстань 18 миль.

З 1945 року День радіо відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів. У цей день 1895 російський фізик Олександр Степанович Попов здійснив перший сеанс радіозв’язку і продемонстрував світові перший радіоприймач

2020-й – рік 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

/Files/images/75 років перемоги.png

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. 75 років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат на українських землях, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів українців.

Ті далекі події мали трагічні наслідки для кожної української родини. Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.

Тому, запрошуємо усіх учнів ліцею взяти активну участь у заходах, присвячених цій великій пам’ятній даті.

1. Виставка дитячого малюнку на тему « Ніхто не забутий, ніщо не забуте!»

Виконай у любій техніці композицію, пов’язану з війною чи перемогою та надішли фото роботи на електронну пошту olenka120519@ukr.net, або у інший зручний для вас спосіб: Viber, Facebook до 9 травня 2020 року.

2. Кожен учень зможе взяти участь у челенджі-вдячності героям, які віддали своє життя у тій страшній війні заради нашого життя. Для цього кожен класний колектив отримає вірш, який класний керівник поділить на частини для кожного учня. Потім кожен учень класу зробить відеозапис того, як розповідає свою часточку вірша. Зібравши усі частини, класний керівник надішле для обробки педагогу-організатору на електронну пошту olenka120519@ukr.net до 8 травня. Посилання на готові вірші ви зможете побачити на шкільному сайті.

Не будьте байдужими! Це стосується кожного! Беріть активну участь у заходах!

День вишиванки – 21 травня 2020 року

/Files/images/вишиванка.png

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

Шановні учні, батьки, вчителі! На жаль, у зв’язку з карантином, не зможемо провести акцію «Одягни вишиванку!» у приміщенні ліцею, але ми зможемо зробити це дистанційно. Тому запрошуємо вас усіх – і дітей, і батьків, і вчителів долучитися до акції під назвою «Фото у вишиванках». Можна зробити селфі чи фото одної особи чи членів родини, тільки умова: одяг обов’язково вишиваний! Фото надсилайте на електронну пошту olenka120519@ukr.net, або у інший зручний для вас спосіб: Viber, Facebook до 16 травня 2020 року.

Давайте об’єднаємося разом у проведенні загальношкільних заходів і відчуємо, що ми разом, незважаючи на віддаленість.
Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.